👤

na szybko
oblicz energie potencjalna ciała o masie 400g która znajduje sie na wysokosci 160cm nad ziemia


Odpowiedź :

[tex]dane:\\m = 400 \ g = 0,4 \ kg\\h = 160 \ cm = 1,6 \ m\\g = 10\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\E_{p} = ?\\\\E_{p} = mgh\\\\E_{p} = 0,4 \ kg\cdot10\frac{m}{s^{2}}\cdot1,6 \ m\\\\E_{p} = 6,4 \ J[/tex]