👤

Prostokątna działka ma wymiary 15 m na 25 m. Dom ma stać co najmniej 3 m od granicy działki. Jaka jest powierzchnia tej części działki, na której można zbudować dom? Przedstaw obliczenia.

PROSZE POTRZEBUJE NA TERAZ !!?!??!?!?!?!!?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

żeby obliczyć pole działki, na której można zbudować dom trzeba  każdej strony odjąć 3 m

15m - 2*3m=9m

25m - 2*3m=19m

P= 9*19=171m²

odp powierzchnia działki, na której można zbudować dom wynosi 171 m²

Szczegółowe wyjaśnienie: