👤

Jaki jest przyrost energii wewnętrznej wody w garnku jeśli kuchenka indukcyjna wykonuje pracę w wartą 1400J, a w parze wodnej uciekającej z garnka jest 200J ciepła


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1200J

Wyjaśnienie:

Dane:                                   Szukane:                                  Wzór:

W=1400J                                ΔEw=?                                       ΔEw=W+Q

Q=200J

 OBLICZENIA:

ΔEw= 1400J + (-200J)

ΔEw= 1400J - 200J

ΔEw= 1200J

Odp: Przyrost energii wewnętrznej wody w garnku wynosi 1200J.