Odpowiedź :
Odpowiedź:
Rozpuszczalność NaCl w temp 30st. Cwynosi 36g /100g wody
0,5 litra wody =500g wody
36g -----------100g
x ---------- 500g
x= 180g NaCl
odp: Trzeba rozpuscić 180g w 0,5l wody o temp. 30st, C,by otrzymac roztwór nasycony
Odpowiedź:
Rozpuszczalność NaCl w temp 30st. Cwynosi 36g /100g wody
0,5 litra wody =500g wody
36g -----------100g
x ---------- 500g
x= 180g NaCl
odp: Trzeba rozpuscić 180g w 0,5l wody o temp. 30st, C,by otrzymac roztwór nasycony