👤

Oblicz jaką liczbę moli stanowi 26 g tlenku magnezu

Odpowiedź :

1 mol MgO ===> 40g

x mol MgO ===> 26g

x = 26/40 = 0,65 mol MgO

MMgO=(24 +16) g/mol= 40 g/mol

1 mol MgO------- 40 g

x moli MgO------- 26 g

x= 0,65 mola MgO