Odpowiedź :
masa substancji w roztworze 1:
[tex]50\%=\frac{x}{100} *100\%\\x=50g[/tex]
masa substancji w roztworze 2:
[tex]5\%=\frac{y}{200g} *100\%\\y=10g[/tex]
stężenie procentowe nowego roztworu:
[tex]C_p= \frac{50+10}{100+200}*100\%=20\%[/tex]
masa substancji w roztworze 1:
[tex]50\%=\frac{x}{100} *100\%\\x=50g[/tex]
masa substancji w roztworze 2:
[tex]5\%=\frac{y}{200g} *100\%\\y=10g[/tex]
stężenie procentowe nowego roztworu:
[tex]C_p= \frac{50+10}{100+200}*100\%=20\%[/tex]