👤

Pytanie 5/13
Za dwa zeszyty Wojtek zapłacił 12 zł. Oblicz ceny zeszytów, jeżeli jeden było 20% droższy od drugiego.( zapisz rozwiązanie)
Odpowiedź:​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - jeden zeszyt

1,2x - drugi zeszyt

2,2x = 12 zł   /:2,2

x = 5,(45)

1,2x = 6,(54)

Odp: Jeden zeszyt kosztował 5,(45)zł, a drugi 6,(54)zł.

Mam nadzieję, że pomogłam, liczę na naj = - =

Odpowiedź:

x+0,2x=1,2x- I zeszyt

x- II zeszyt

x+1.2x=11

2.2x=11:/2.2

x=5zł

I zeszyt- 5zł

II zeszyt- 5zł+ 5 * 20%= 5zł+1zł= 6zł

Odp: Jeden zeszyt kosztował 5zł, a drugi 6zł.

Zad 14.

P=a*h/:2 |*2 (obustronnie)

2P=a*h|a

h=2P/a