Odpowiedź :
Odpowiedź:
obliczymy; Janek zapłacił za jabłka ;2razy 0,86=1,72zł
obliczymy ile zapłaciła za gruszki:5,47zł-1,72zł=3,75zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
wiemy że Janek kupił 3 gruszki -możemy wiec obliczyc cenę 1 gruszki ; 3,75 zł:3=1,25 zł odp 1 gruszka kosztuje 1,25 zł