👤

zad 11 str 143 klasa 6 ksiażka wokół nas kto ma plis! daje naj:))).,

Odpowiedź :

Odpowiedź:

obliczymy; Janek zapłacił za jabłka  ;2razy 0,86=1,72zł

obliczymy ile zapłaciła za gruszki:5,47zł-1,72zł=3,75zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

wiemy że Janek kupił 3 gruszki -możemy wiec obliczyc cenę 1 gruszki ; 3,75 zł:3=1,25 zł odp 1 gruszka kosztuje 1,25 zł

Go Studier: Inne Pytanie