Odpowiedź :
Odpowiedź:
Zosia kupiła kilka lodów, każdy kosztował 8 zł, zapłaciła za nie 72zł.Ile lodów kupiła Zosia?
X*8zł=72zł
X=72zł:8zł
X= 9
Odp.Zosia kupiła 9 lodów.
Odpowiedź:
Zosia kupiła kilka lodów, każdy kosztował 8 zł, zapłaciła za nie 72zł.Ile lodów kupiła Zosia?
X*8zł=72zł
X=72zł:8zł
X= 9
Odp.Zosia kupiła 9 lodów.