👤

3. Po wrzuceniu wapnia do
wody zachodzi reakcja
chemiczna, w wyniku której
wydziela się wodór
oraz powstaje związek
chemiczny o wzorze
sumarycznym Ca(OH)2
Ca + 2H20
+ H2
- Ca(OH)2
Oblicz, ile gramów wody
należy użyć, aby otrzymać
800 g wodoru.
pliss szybko teraz ​


Odpowiedź :

Ca + 2 H2O----> Ca(OH)2+ H2

mH2O=18 u

mH2=2 u

            2*18 g H2O-------------- 2 g H2

                  x g H2O------------- 800 g H2

                   x= 14400 g H2O