👤

Zadanie 1
W tabeli podano, ile kosztuje wynajęcie pokoju w hotelu “Róża”.


Rodzice z dwójką dzieci chcą zatrzymać się w tym hotelu na 3 doby. Początkowo planowali wynająć dwa pokoje dwuosobowe, ale ostatecznie zdecydowali się na pokój czteroosobowy.
Ile pieniędzy zaoszczędzą w ten sposób? Zapisz obliczenia.










Zadanie 2
W tabeli podano cennik usług pewnej firmy kurierskiej.

Za wysłanie paczki ważącej nie więcej niż 1 kg trzeba zapłacić 13 zł. Za cięższe paczki doliczana jest dodatkowa opłata według cennika.

Asia chce wysłać towar o masie 12 kg. Może go zapakować do trzech paczek po 4 kg, albo do dwóch paczek po 6 kg.
Która opcja będzie dla niej korzystniejsza? Ile złotych może zaoszczędzić? Zapisz obliczenia.


Zadanie 1 W Tabeli Podano Ile Kosztuje Wynajęcie Pokoju W Hotelu Róża Rodzice Z Dwójką Dzieci Chcą Zatrzymać Się W Tym Hotelu Na 3 Doby Początkowo Planowali Wyn class=
Zadanie 1 W Tabeli Podano Ile Kosztuje Wynajęcie Pokoju W Hotelu Róża Rodzice Z Dwójką Dzieci Chcą Zatrzymać Się W Tym Hotelu Na 3 Doby Początkowo Planowali Wyn class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zad 1

pokój dwuosobowy

3×135zł=405zł

pokój czteroosobowy

3×176zł=528zł

Ile zaoszczędza?

528zł-405zł=123zł

odpowiedź

Rodzice zaoszczędzą 123 zł.

Zad 2

3×4+13+5,50=12+13+5,50=25+5,50=30,50

2×6+13+11,50=12+13+11,50=25+11,50=36,50

30,50-36,50=6

Odpowiedź

Lepsza będzie opcją z zapakowaniem do dwóch paczek po 6 kg.

Może zaoszczędzić 6 zł.

135+135=270
270-176=94

rodzice przy zakupie czteroosobowego pokoju oszczędzą 94zł