Może ktoś wykonać prosiłbym o obliczenia w załączniku 2 zadania

Szczegółowe wyjaśnienie:
E=mv^2÷2 //×2
2E=mv^2 //÷m
2E/m=v^2
v= pierwiastek z 2E/m odp D
zad2
40dag=8.88 //÷4
10dag=2.22 //×5
50dag=11.1 fałsz
1kg=100dag=22.2 prawda