👤

.Oblicz prędkość średnią pojazdu, który przejechał 35 km w czasie 0,5 h.

Odpowiedź :

s = 35 km

t = 0,5h

V = ?

V = s/t

V = 35km/0,5h

V = 70 km/h

Odpowiedź:

35km/0,5h

żeby była godzina trzeba zrobić razy 2 jedną i drugą stronę

35km*2=70km

0,5*2=1

odp samochód jechał z prędkością 70km/h

liczę na naj

Szczegółowe wyjaśnienie: