Odpowiedź :
Dane:
V=1500 cm3
d=1,25 g/cm3
Cp=6%
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*d*V/100%
mH2O=d*V-ms
Obliczenia:
ms=6%*1,25 g/cm3*1500cm3/100%
ms=112,5 g
mH2O=1,25 g/cm3*1500cm3-112,5g
mH2O=1762,5 g
Dane:
V=1500 cm3
d=1,25 g/cm3
Cp=6%
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*d*V/100%
mH2O=d*V-ms
Obliczenia:
ms=6%*1,25 g/cm3*1500cm3/100%
ms=112,5 g
mH2O=1,25 g/cm3*1500cm3-112,5g
mH2O=1762,5 g