Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]ek = \frac{m \times {v}^{2} }{2} \: z \: tego \: m = \frac{2 \times ek}{ {v}^{2} } [/tex]
1 J= 1N*m=1 ((kg*m) /s2) *m =1 (kg*m2) /s2
m=2Ek/V2= 16/4=4kg
Odp. Masa toczącej się kuli wynosi 4 kg
Odpowiedź:
[tex]ek = \frac{m \times {v}^{2} }{2} \: z \: tego \: m = \frac{2 \times ek}{ {v}^{2} } [/tex]
1 J= 1N*m=1 ((kg*m) /s2) *m =1 (kg*m2) /s2
m=2Ek/V2= 16/4=4kg
Odp. Masa toczącej się kuli wynosi 4 kg