👤

Tętno zdrowego człowieka wynosi średnio 85 rzazy na minutę. Wyznacz, jaka jest częstotliwość uderzeń serca.

Proszę o wyjaśnienie :)


Odpowiedź :

Dane:  

n=85  

T=1min=60s  

Szukane:  

f=?  

Wzór:  

f=n/T  

Rozwiązanie:  

f=85:60s  

f=1,4166666Hz=ok.1,42Hz  

Odp. Częstotliwość wynosi ok. 1,42Hz.

Odpowiedź:

Około 1,42

Wyjaśnienie:

n- częstotliwości= 85

t - czas = 60 sekund

Wzór= n/t

85/60= 1,41(6) w zaokrągleniu to jest 1,42 ;)