👤

Plecak o masie 10 kg podniesiono w przedziale wagonu z podłogi i umieszczono na półce, znajdującej się na wysokości 2 m nad podłogą. Ile
wynosi energia potencjalna plecaka względem powierzchni ziemi, jeżeli podłoga wagonu znajduje się 1 m nad powierzchnią ziemi?
O 300 J
O 20 J
1
O 30 J
O 200 J
szybkooooo!!!!!!!!!!!​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane                                                                                                                      

m=10kg

h=2m

g=10m/s2

wzór Ep=m*g*h

Ep=10kg*10m/s*2m

Ep=200J

Opd o 200J

Wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie