Odpowiedź :
Odpowiedź:
obliczamy liczbe moli chlorku sodu
n=m/M=35.89/(23+35.45)=0.614
z gęstości wyliczamy objętość
d=m/v ---> v=mr/d(35.89+100)/1.20=113.24cm3=0.113dm3
Cm=n/v=0.614/0.113=5.43mol/dm3
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
obliczamy liczbe moli chlorku sodu
n=m/M=35.89/(23+35.45)=0.614
z gęstości wyliczamy objętość
d=m/v ---> v=mr/d(35.89+100)/1.20=113.24cm3=0.113dm3
Cm=n/v=0.614/0.113=5.43mol/dm3
Wyjaśnienie: