👤

Do 0,5 litra wody wsypano 0,5 kilograma soli. Jakie jest stężenie procentowe roztworu​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Stężenie procentowe roztworu wynosi 50%

Wyjaśnienie:

Dane:

Ms= 0,5kg=500g

Mr=0,5kg+0,5l=1kg=1000g

Cp=?

Obliczenia:

Cp=Ms*100%/Mr

Cp=500g*100%/1000g

Cp=50%

Go Studier: Inne Pytanie