👤

Oblicz moc urządzenia które w czasie 5 s wykonuje prace 500J

Odpowiedź :

P=W:t

P=500:5

P=100W

odp. Urządzenie będzie miało moc 100W

P= W/t
W= 500J
t= 5s
P= 500J : 5s=100W