Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane:
Masa rozpuszczalnika (wody) = 800g
Cp = 25%
Masa substancji (soli) = ?
Z definicji stężenia procentowego wiemy że "%" to liczba gramów zawartych w 100 gram roztworu.
Jako że nie znamy masy roztworu a jedynie rozpuszczalnika to musimy posługiwać się tymi danymi dlatego :
100g roztworu - 25g soli = 75g wody
25g soli ------ 75g wody
xg soli ----- 800g wody
x = [tex]\frac{800*25}{75}[/tex] = 266,67g soli
Odp. Po odparowaniu wody powstnaie 266,67g soli.
Mam nadzieję że pomogłem, Pozdrawiam!!