Odpowiedź :
Dane:
[tex]m = 38 \ kg[/tex]
[tex]g = 10\frac{m}{s^2}[/tex]
Szukane:
[tex]F_c= \ ?[/tex]
Wzór:
[tex]F_c=m*g[/tex]
Rozwiązanie:
[tex]F_c=38 \ kg *10\frac{m}{s^2} = 380 \ N[/tex]
Odp. Siła ciężkości wynosi 380 N.
Dane:
[tex]m = 38 \ kg[/tex]
[tex]g = 10\frac{m}{s^2}[/tex]
Szukane:
[tex]F_c= \ ?[/tex]
Wzór:
[tex]F_c=m*g[/tex]
Rozwiązanie:
[tex]F_c=38 \ kg *10\frac{m}{s^2} = 380 \ N[/tex]
Odp. Siła ciężkości wynosi 380 N.