👤

Do 70 g roztworu soli kuchennej o stężeniu 12% dodano 80 g wody. Oblicz stężenie procentowe otrzymanego roztworu. Wynik podaj po zaokrągleniu do całości. Zapisz obliczenia.
DAJE NAJ ALE NA TERAZ


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cp=ms/mr*100%

ms=Cp*mr/100%

ms= 12%*70g/100%= 8,4g

Cp=ms/mr*100%

Cp= 8,4/150*100%= 5,6%

Wyjaśnienie:

Liczę na naj