👤

Pod działaniem siły 40 N ciało uzyskało przyśpieszenie 1,6 m/s2. Jaka jest masa tego ciała?

Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

F = 40N

a = 1,6m/s^2

F= a × m

m= F/a

m = 40N / 1,6m/s^2 = 25kg

Go Studier: Inne Pytanie