Odpowiedź :
Skoro stosunek atomów azotu do tlenu wynosi 1:2 to ten tlenek to tlenek azotu (IV): NO2
masa NO2 = 46 u
masa N = 14 u
m O = 16 u
46u - 100%
14 u - x %
x=30,43%
Skoro stosunek atomów azotu do tlenu wynosi 1:2 to ten tlenek to tlenek azotu (IV): NO2
masa NO2 = 46 u
masa N = 14 u
m O = 16 u
46u - 100%
14 u - x %
x=30,43%