👤

Do wykonania materiału ogniotrwałego potrzebujesz 400 gramów tlenku magnezu. Oblicz, ile gramów magnezu i ile gramów tlenu potrzebujesz do otrzymania tej ilości tlenku magnezu ?

(PRAWO ZACHOWANIA MASY)


Odpowiedź :

48u   32u     80u

2Mg+O2--->2MgO

xg      yg         400g

48u---80u

xg---400g

x=240 g magnezu

y=400g-240g

y=160 g tlenu