👤

Rozwiąż zadanie, odpowiadając na kolejne pytania.

Wycieczka zaczyna się 20 kwietnia rano i kończy się 23 kwietnia wieczorem. Wyżywienie kosztuje 25 zł dziennie, a nocleg 30 zł. Ile w sumie trzeba zapłacić za noclegi i wyżywienie?

Które dni obejmuje wycieczka? 20 IV, 21 ________________
Ile jest tych dni? ___
Ile kosztuje wyżywienie za 1 dzień? ____
Ile kosztuje wyżywienie łącznie? __________________
Na kiedy przypadają noclegi? _20/21 IV_______________
Ile jest noclegów? ___
Ile kosztuje jeden nocleg? ____
Ile kosztują wszystkie noclegi? _____________

O co pytamy w zadaniu? ______________________________________________________

Odp.___________________________________________.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wycieczka zaczyna się 20 kwietnia rano i kończy się 23 kwietnia wieczorem. Wyżywienie kosztuje 25 zł dziennie, a nocleg 30 zł. Ile w sumie trzeba zapłacić za noclegi i wyżywienie?

3 dni traw wycieczka

Wyżywienie :

20,21,22,23

4*25=100zł

Nocleg:

20,21,22

3*30=90zł

Łącznie

100+90=190zł

Które dni obejmuje wycieczka? 20 IV, 21

20,21,22,23

Ile jest tych dni? 4

Ile kosztuje wyżywienie za 1 dzień? 25

Ile kosztuje wyżywienie łącznie? 100

Na kiedy przypadają noclegi? _20/21 IV 20,21,22

Ile jest noclegów? 3

Ile kosztuje jeden nocleg? 30

Ile kosztują wszystkie noclegi? 90

O co pytamy w zadaniu?

Ile kosztuje łącznie wyżywienie i nocleg

Odp. Łącznie wyżywienie i nocleg za tą wycieczkę trzeba zapłacić 190zł.