👤

6.Jeden z boków prostokąta ma długość 2x, a drugi bok jest od niego dwa razy dłuższy. Pole tego prostokąta wynosi 36 cm.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2x - jeden bok

4x - drugi bok

P=a*b

2x*4x=36

8x^2=36 /:8

x^2=4,5

x=√4,5

jeden bok=2*√4,5=√18=3√2

drugi bok=4*√4,5=√72=6√2

Szczegółowe wyjaśnienie: