👤

Oblicz przyspieszenie ciała ,na które działa stała siła 200N i waży ono 40 kg. Napisz wzór, podstawienie i obliczenie. Pamiętaj o jednostce​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

F=200N

m=40kg

a=?

a= F/m

a=200N/40kg=5m/s²

Go Studier: Inne Pytanie