👤

ile cm2 ma pole równoległoboku o wymiarach a=5cm h= 3cm

Odpowiedź :

P=a•h
P=5•3
P=15cm^2
Odpowidź to 15cm kwadratowych

Wzór na pole równoległoboku:

[tex]P = a \cdot h[/tex]

Dane:

[tex]a = 5cm\\h = 3cm[/tex]

Liczymy pole:

[tex]P = a \cdot h\\P = 5cm \cdot 3cm = \boxed{15cm^2}[/tex]

Odp: Pole tego równoległoboku wynosi 15cm²