👤

2. Wiertarka wykonuje pracę 3 kJ w czasie 5 minut. Oblicz moc wiertarki.

Odpowiedź :

Ręką!

Odpowiedź:

10 wat

Wyjaśnienie:

Dane:

w=3kJ=3000J

Szukane:

t=5 min=5*60=300s

Wzór:

[tex]P=\frac{w}{t}[/tex]

Podstawienie do wzoru:

[tex]P=\frac{3000J}{300s}[/tex]

Obliczenia:

[tex]P=\frac{3000}{300}\frac{J}{s}[/tex]

[tex]P=\frac{30}{3}\frac{J}{s}[/tex]

[tex]P=10\frac{J}{s}[/tex]

[tex]P=10 W[/tex]

Miłego dnia!

Go Studier: Inne Pytanie