Odpowiedź :
Dane:
[tex]m = 1 \ t \ 260 \ kg = 1260 \ kg[/tex]
[tex]v = 86,4\frac{km}{h} = 24\frac{m}{s}[/tex]
Szukane:
[tex]E_k = \ ?[/tex]
Wzór:
[tex]E_k=\frac{mv^2}{2}[/tex]
Rozwiązanie:
[tex]E_k = \frac{1260 \ k g \ * \ (24\frac{m}{s})^2}{2} = \frac{1260 \ kg \ * \ 576\frac{m^2}{s^2} }{2} = \frac{725760 \ J}{2} = 362880 \ J=362 \ kJ[/tex]
Odp. Energia kinetyczna samochodu wynosi 362 kJ.