Odpowiedź :
Odpowiedź:
wyliczamy masę substancji:
ms = (Cp*mr)/100%
ms = (15%*250)/100%
ms = 37,5 g
teraz do roztworu dodajemy wodę więc masa po rozcieńczeniu wynosi:
mr2 = mr1 + mw = 250g + 250g = 500g
obliczamy stężenie roztworu po rozcieńczeniu:
Cp2 = (ms*100%)/mr2
Cp2 = (37,5*100%)/500
Cp2 = 7,5%