👤

PROSZĘ O ROZWIAZNIE SPOSOBEM PISEMNYM! Pan Karol kupił 2,40 kg jabłek po 2,50 zł za kilogram i 1,73 kg gruszek po 4 zł za kilogram. Ile razem zapłacił za tę owoce ?

Odpowiedź :

2,4 kg • 2,5 zł/kg + 1,73 kg • 4 zł/kg = 6 zł + 6,92 zł = 12,92 zł.

Karol razem zapłacił 12 zł i 92 gr.