👤

Dominik podniósł paczkę o masie 10 kg na wysokość 140 cm w czasie 2s.Oblicz moc dominika​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

F= m*g= 10kg*10N/kg=100N

Praca W= F*s=100N*1,4m=140J

Moc P=W/t=140/2=70W