Odpowiedź :
Dane:
m = 2 kg
h = 10 m
g = 10 m/s²
Szukane:
Ep = ?
Rozwiązanie:
Ep = m · g · h
Ep = 2 · 10 · 10 = 200 J
Odp.: Energia potencjalna wynosi 200 J.
Dane:
m = 2 kg
h = 10 m
g = 10 m/s²
Szukane:
Ep = ?
Rozwiązanie:
Ep = m · g · h
Ep = 2 · 10 · 10 = 200 J
Odp.: Energia potencjalna wynosi 200 J.