👤

Ile centymetrów sześciennych roztworu 5% o gęstości 1,48g/cm3 otrzymamy, jeżeli w rostworze jest 80g substancji rozpuszczonej?​

Odpowiedź :

Dane:

dr=1,48 g/cm3

ms=80 g

Cp=5%

Szukane:

mr=?

mr=ms*100%/Cp

Vr=?

Vr=mr/dr

Obliczenia:

mr=80g*100%/5%

mr=1600 g

Vr=1600g/1,48 g/cm3

Vr=1081,08 cm3