👤

BARDZO SZYBKO DUŻO PUNKTÓW TERAZ !!!!Oblicz ile gramów wodotlenku potasu potrzeba do przygotowania 5 dm3 20 procentowego roztworu o gęstości 2.04g/cm3

Odpowiedź :

Dane:

V=5 dm3=5000cm3

Cp=20%

d=2,04 g/cm3

Szukane:

ms=?

ms=Cp*d*V/100%

Obliczenia:

ms=20%*2,04 g/cm3*5000cm3/100%

ms=2040 g