👤

Pani zosia kupiła 4 kg ziemniaków zapłacila banknotem 20 złotowym i otrzymala 8 :50zł
reszty ile kosztował 1kg ziemniaków na teraz szybko faaa


Odpowiedź :

Odpowiedź:

4 kg-zapłaciła 20 zł

otrzymała 8,50

1kg-?

Szczegółowe wyjaśnienie:

20zł-8,50=11,50

11,50:4=2,87zł

czyli za jeden kilogram zapłaciła 2,87 zł

liczę na najj

Odpowiedź:

20-8,50=11,50

4kg=11,50

1kg=x

4x=11,50/:4

X=2, 875

1kg kosztował 2,875

Szczegółowe wyjaśnienie:

Licze ze pomoglem

Go Studier: Inne Pytanie