Odpowiedź :
Odpowiedź:
P=2kW=2000W=2000J/s
t=1min=60s
szukane: W (praca)
wzór na moc:
P=W/t /*t
W=P*t
W=2000J/s*60s=120000J=120kJ
Odp. Silnik wykona pracę 120kJ.
Wyjaśnienie:
Mam nadzieję że pomogłam i pozdrawiam.
Odpowiedź:
P=2kW=2000W=2000J/s
t=1min=60s
szukane: W (praca)
wzór na moc:
P=W/t /*t
W=P*t
W=2000J/s*60s=120000J=120kJ
Odp. Silnik wykona pracę 120kJ.
Wyjaśnienie:
Mam nadzieję że pomogłam i pozdrawiam.