👤

Z 250g 10% roztworu odparowano 100g wody. Oblicz stężenie procentowe otrzymanego roztworu

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m roztworu = 250g masa substancji = 25g (10%) masa wody 225g po odparowaniu 100g wody

masa roztworu 150g

Ze wzoru

[tex]cp = \frac{ms}{mr} \times 100\% = \frac{25}{150} \times 100\% = 16.67\%[/tex]