👤

Oblicz pracę jaką janek wykona podczas przesuwania szafki siłą o wartości 3kN na drodze 30 cm

Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

F = 3kN = 3 000N

s = 30cm = 0,3m

W = F × s

W = 3 000N × 0,3m = 900J