👤

Jaką wartość ma siła wypadkowa, zabawki o masie 2 kg, jeżeli porusza się z przyspieszeniem o wartości 4 m/s2
DANE SZUKANE WZORY

Proszę, daję naj ( na teraz )


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

dane:

m = 2kg

a = 4m/s^2

szukane:

Fw =?

Fw = m × a

Fw = 2kg × 4m/s^2 = 8N

Wyjaśnienie:

Dane:

m=2km

a=4m/s²

Szukane:

F=?

F=am

[F] = m/s²x kg=N

F=2 x 4 = 8N