👤

jeżeli motocykl w ciągu 5 sekund zwiększa prędkość z 15 m na sekundę do 25 m na sekundę to Jego przyspieszenie jest równe​

Odpowiedź :

Dane:

Δv = 25[tex]\frac{m}{s}[/tex] - [tex]15\frac{m}{s}[/tex] = 10[tex]\frac{m}{s}[/tex]

Δt = 5s

Szukane:

a = ?

Wzór:

a = [tex]\frac{v}{t}[/tex]

Obliczenia:

a = [tex]\frac{10\frac{m}{s} }{5s} = 2 \frac{m}{s^{2} }[/tex]

Odp: Przyspieszenie motocyklu jest równe [tex]2\frac{m}{s^{2} }[/tex]