👤

Ile kilogramów wody należy odparować aby z 6 kg roztworu o stężeniu 2% otrzymać roztwór 5%​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2% z 6kg=0,02*6kg=0,12kg = masa soli

0,12kg      5%

x  kg       100%

...............................

5x=12

x=12/5

x=2,4 kg

trzeba odparowac 6-2,4=3,6kg wody

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie