👤

Pole pewnego kwadratu wynosi 128 cm2. Jaką długość ma jego przekątna?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Przękątna kwadratu wynosi 16cm.

ponieważ 16*16=256 a jest to do kwadratu czyli trzeba to jeszcze podzielic na 2 i wyjdzie 128

P=128 cm²

P=a²

128=a²

a=√128

a=8√2

d=a√2

d=8√2·√2

d=8·2

d=16 cm