👤

Energia kinetyczna wózka poruszającego się z prędkością 2 m/s wynosi 10 J. Oblicz masę tego wózka. Zapisz obliczenia.

Odpowiedź :

Ek = 1/2mv^2 2Ek = mv^2 m = 2Ek : v^2 m = 2*6 J : (2m/s)^2 m = 12 J: 4m^2/s^2 m = 3 kg

Go Studier: Inne Pytanie