👤

NA TERAZ BŁAGAM
Stasio podniósł plecak o masie 5kg na wysokość 150m. W czasie 3 sekund. Oblicz moc Stasia. (jak jest to 5kg to tam chyba powinno być 5kgniutonów jak sie pisze)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

F=m*g=5kg*10N/kg=50N

Praca W=F*s=50*1,5=75J

Moc P=W/t=75/3=25W