👤

Plis momóżcie jagby pytania nie było widać napiszczie. Dziękuje

Plis Momóżcie Jagby Pytania Nie Było Widać Napiszczie Dziękuje class=

Odpowiedź :

Obliczenia :

7/10 * 100 zł = 7 * 10 zł = 70 zł poszło na bluzkę

100 zł - 70 zł = 30 zł

1/3 * 30 zł = 30 zł : 3 = 10 zł poszło na lody

100 zł - 70 zł - 10 zł = 20 zł poszło na kwiaty dla mamy

20 zł/100 zł = 1/5

Odp. Kwiaty kosztowały 20 zł, co stanowi 1/5 całej zaoszczędzonej kwoty.