👤

oblicz ile gramów chlorku potasu potrzeba do sporządzenia 10dm3 20 procentowego roztworu o gęstośći 2g/cm3

Odpowiedź :

Dane:

V=10 dm3=10000 cm3

Cp=20%

d=2 g/cm3

Szukane:

ms=?

ms=Cp*d*V/100%

Obliczenia:

ms=20%*2 g/cm3*10000cm3/100%

ms=4000 g